Son zamanlarda evlenecek çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen bir trend: Save The Date! Evlilik aşamasında birçok yerde duyuyorsun, karşına çıkıyor. Ancak Save the Date çekimi nedir, nasıl yapılır, Save The Date kıyafetleri nasıl olmalı, konseptleri neler? İşte Save The Date çekimleri hakkında her şey bu yazıda!

 


Save The Date

İzmir Save The Date günümüzde yaygınlaşmış olan hemen her evlenecek adayların yaptırdığı eğlenceli videolar daha çok yeni nesil sosyal medya davetiyesi diyebiliriz. Evlenmeye karar verdiniz, düğün tarihini aldınız ve şimdi bunu sevdikleriniz ile paylaşma zamanı geldi. Tabi ki de bunu yazılı davetiler ile yapıyorsunuz akraba akraba gezip arkadaşlarınıza çevrelerinize kimi zaman da elden ele dağıtıp duyuruyorsunuz. Davetiyeler daha kapsamlı olurken; düğün yeri, aile isimleri, düğün tarihleri gibi Save The Date ise bunun dijital olarak sonsuza kadar hatırlayacağınız eğlenceli video. Bir videodan daha fazlası olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, sevdiğiniz insanla birlikte evleneceğiniz günü sevdiklerinize haber verirken yaşadığınız heyecanı, mutluluğu o içinize sığmayan tarif edilemez duyguyu ifade ettiğiniz andan bahsediyorum. İşte bu an kayıt altında ve sevdiklerinizle paylaşmaya hazır.

 

Şimdi Save the Date Çekiminde;

  • Peki bu Save The Date nereler de olmalı?
  • Save The Date çekiminde neler giyinilmeli ?
  • Save The Date ne zaman çekilmeli?
  • ve en önemlisi bu anı en iyi yansıtabilecek Save The Date fotoğrafçıları

 

izmir save the date, save teh date fotoğrafları, düğün fotoğrafları

 

İzmir Save The Date Mekanları

Save The Date mekanları daha çok size bırakılan bir konudur, fotoğrafçılar sizin kendinizi nerede rahat hissetmenizi önemser. Rahat olmakdiyorum; çünkü kendinizi kasmadan en doğal ve samimi şekilde olmanız yapılacak çekimleri ve sevdiklerinize paylaşacağınız fotoğraf ve videolara en iyi şekilde yansıtmayı sağlayacaktır. Aklınız da fikir yoksa yeşillik alan çekimleri belki de bir ormanlık alanda çekim önerimizden bahsedebilirim. Ağaçların arasından süzülen gün ışığı, kuş cıvıltıları, doğa ve siz. Minikte bir belirleyeceğiniz konseptle Save The Date fotoğraflarına ve Save The Date videolarına yansıtabileceğiniz doğal ve samimi olacağınız ve harika bir ortam; örneğin bisikletler şapka ve çiçekler bulunduğunuz ortama uygun bir konsep olacaktır. Tabi ben böceklerden ve ormanlık alanlardan pek hoşlanmıyorum derseniz sizin için burası kadar güzel bir önerimiz daha var. Eğer yakınınızda veya gidebilceğiniz sahil varsa tam size göre olacaktır. Deniz ve kumsalı düşünecek olursak huzurlu, sakin  ve buna birde gün batımını eklersek romantik olacaktır. Aynı şekilde burada hazırlayacağınız ateş başı veya piknik gibi konseptlerde videonuzu zenginleştirip eğlenceli hale getirecektir.

 

Save The Date Çekiminde Neler Giyinilmeli ?

Save The Date çekimlerinde öncelikle ne zaman, nerede yapacağınız ve orada hangi konsepti uygulayacağınızla ilgili bir kıyafet olmalı. İzmir Save The Date videoları düğün öncesi bir video olduğu için beyaz veya açık tonlarda iki parçalı, hareketli veya salaş elbiseler ve görüntünüzü tamamlayacak aksesuarlar öneririz tabi ki bunların seçtiğiniz mevsime, konsepte ve mekana uygun olması gerektiğini tekrardan hatırlatmak isterim. Aksi taktirde video ve fotoğraftaki doğal ve samimi görüntüyü yakalamanız zorlaşacaktır.

 

Save The Date Çekimi Ne Zaman Yapılmalı ?

Save The Date çekimleri düğün tarihinden önce yapılmalıdır. Belki 2 belki de 3 ay önce; Neden mi bu kadar erken diyoruz? Düğün planlamaları aylar öncesinden yapılır ama düğüne son gün kalana dek devam eder. O tatlı telaşları ''planladım ve bitti'' demekle olmuyor son ana kadar her şey kusursuz olması için uğraşıyorsunuz tabi bununla gelen bazı streslerinizde olabilir. İşte bu ufak streslerin ve düğüne az kalan haftaların heyecanından kafanızın biraz rahat rahat olacağı bir zamanda yapmanızda fazda olacaktır. Böylece Save The Date videonuz içi ayarlayacağınız kıyafet ve konsepte odaklanabilirsiniz. Tabi bütün bu video ve fotoğraf olaylarını tamamladığınızda geriye sevdikleriniz ile paylaşmak kalıyor. Orası da size kalmış ister Wattsapp ister Mail isterseniz de sosyal medyalar aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

 

Kısa Save The Date Filmi | Save The Date Video

İzmir Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı İzmir Düğün Fotoğrafçısı